12 August 2014

Kurs-kwiatek

Ponieważ bardzo podobają mi się ręcznie robione kwiaty, postanowiłam opisać krok po kroku proces powstawania mojego kwiatka. Myślę, że w miarę wolnego czasu będę dodawać kolejne tutki. Do wykonania tego kwiatka użyłam papieru czerpanego, który kupiłam w sklepie dla plastyków. 1. Z papieru czerpanego wycięłam trzy kształty płatków, ponieważ nie mam wykrojników, dziukaczy i innych cudowności, moje kształty narysowałam odręcznie - na oko, przez co są troszkę krzywe, nierówne i fajnie wygladają.2. Następnie popsikałam płatki 2 kolorami mgiełek Ayeeda oraz zmoczyłam delikatnie wodą, aby mgiełki ładnie wsiąkły w papier.  Aby pomóc w barwieniu delikatnie zgniatałam płatki.


3. Potem zwinęłam je w kupki i zgniotłam, aby nadać płatkom odpowiedni kształt. By przyspieszyć proces suszenia wysuszyłam płatki suszarką.


4. Po wyschnięciu (lekko wilgotne) delikatnie rozprostowałam i uformowałam kształt płatków.


5. Płatki nawlekłam na gotowe kupione pręciki, a całość sklejałam klejem magic.


5. Po wysuszeniu suszarką płatki stały się sztywne i  powstał kwiat jak poniżej. Mógłby pozostać już taki. Ale ja chciałam uzyskać inny efekt, co widać na poniższym zdjęciu.


6. Teraz pora na dopieszczenie. 
Płatki i brzegi punktowo pomalowałam niebieskim i złotym kolorem Ayeeda Paint. Całość wykończyłam brokatowym Silver Glitter Ayeeda Paint - delikatnie malując brzegi. Pręciki przemalowałm na turkusowy kolor mgiełką pearl sky blue (Ayeeda Mist).Zielony kwiatek powstał w identyczny sposób, tylko do barwienia płatków użyłam tuszy Distress Ink w kolorze zielonym.


2 comments:

Qsloncu said...

Świetny kursik ! Rewelacyjnie opisany i czekam na więcęj :)

joolaa said...

piękne kwiatki wyhodowałaś :)