15 May 2015

Magnesowa zawieszka

Tym razem wykonałam zawieszkę. Można ją powiesić lub przyczepić na lodówce za pomocą magnesów, które naklejamy po drugiej stronie bazy. Przykleiłam do niej małą kieszonkę na różne karteczki, paragony, notatki. Na końcu posta najdziecie prosty tutorial jak zrobić taki magnes. Potrzebujecie bazę, klej, nożyczki, notesik z karteczkami, papier scrapowy oraz różne dodatki ( ja wykorzystałam je częściowo). Oprócz tego przygotujcie kawałek tekturki z którego zrobicie kieszonkę. Wielkość według uznania w zależności jak dużo chcecie mieć tam miejsca. 

 Odrysowujemy kształt i wycinamy. Sklejamy. Ja brzegi przetarłam papierem ściernym a następnie potuszowałam brązowym tuszem.

 Wycinamy ozdobne elementy (u mnie jest to motyl i dzbanuszki). Następnie sklejamy kieszonkę i oklejamy ją papierem. Gdy jest gotowa smarujemy jej brzegi klejem i naklejamy na bazę. Uzupełniamy wolne miejsca kompozycją z kolorowych elementów. Na samym końcu brzegi różnych części przetarłam złotym woskiem - uwielbiam go jest rewelacyjny. Od spodu przyklejamy magnesy i zawiązujemy sznurek.

Papier firmy Scrapberry's
Papier firmy La Blanche z kolekcji Dreamgarden  
Wosk pozłacany - Golden Light


 

3 comments:

Celestial said...

Świetna i bardzo oryginalna zawieszka :) Fantastyczne miejsce na notesik :)

ALEKSANDRA P said...

Świetna zawieszka a wszystkie jej elementy stworzyły piękną całość :) Pozdrawiam Serdecznie :)

fumiko said...

Dziękuję za miłe słowa :)