22 November 2014

Domek

Witajcie:)
Dzisiaj przychodzę, aby pokazać Wam mój świąteczny domek. Ponieważ bardzo zapragnęłam mieć własny nie pozostało mi nic innego jak go stworzyć. Poniżej znajdziecie instrukcję i mam nadzieję że Was zainspiruję : ) Na podstawę domku nakleiłam za pomocą Ayeeda medium, takie fajne płatki miki. Wygladają jak połamane szkiełka. Na to miejscowo nanosiłam gesso pomieszane z sodą.


 Potrzebne materiały:
* beermata / tektura (kupicie w sklepach dla plastyków)
* klej, nożyczki, nożyk, linijka, podkładka 
(ja kupiłam do tego celu najgrubszą tekturę)
* papiery i dodatki do oklejenia domku
* gesso, soda, media dowolne1) Wycinamy 4 kwadratowe ścianki na 12 cm oraz 4 sztuki papieru tej samej wielkości
2) Następnie wycinam okienka / drzwi / wielkość wg. uznania3) Ściany domku łączę klejąc brzegi klejem magic, ale ponieważ w ten sposób konstukcja nie wytrzyma dla wzmocnienia każdy róg oklejam paskiem papieru i dobrze dociskam z dwóch stron. To samo robię z podstawą domku.
4) Teraz przycinam tej samej wielkości papiery z zimowej kolekcji Frozen.Troszkę je tuszuję Distressem. Następnie w papierach okienka wycinam o 0,5 cm mniejsze od tych na tekturowych ściankach, żeby potem zawinąć ładnie brzegi do środka. I tak oklejam 4 ściany.Komin i jego wielkość wg uznania, wykonujemy jak wyżej na zdjęciu, bok mojego ma 2 cm szer. 4 cm dł. Komin potuszowałam, nałożyłam przez maską gesso i troszkę brzegi murku pobrudziłam czarnym tuszem. Nie uwierzycie, ale nie zrobiłam zdjęć powstawania dachu :) tak pochłonął mnie projekt.
5) Do dachu potrzebujemy 2 sztuki tektury o wymiarch  15cm/ 10cm. Sklejamy je w identyczny sposób jak ściany. Następnie wycinamy dwa trójkąty o wymiarach :


6) Trójkąty doklejamy do dachu, ale oddsuwamy je ok 1 cm od krawędzi domku, aby utworzyć tam przestrzeń. Drugi trójkąt doklejam mierząc na domku dlatego, żeby dobrze dopasować dach do domku, żeby nie zostało tam za dużo luzu (dach jest ściągany).

Dach oklejamy papierem, przyklejamy do niego komin i ozdabiamy.  U mnie w roli śniegu wystąpiło gesso zmieszane z sodą oraz ulubiona Ayeeda silver glitter. Okienka zrobiłam bardzo prosto. Wycięłam 4 szt paseczków z tektury i po prosu je nakleiłam.  Następnie nałożyłam na nie farbę pękającą - Distress Crackle Paint - Broken China, którą przetarłam srebną Inką Gold.  I jeszcze troszkę pobrudziłam brązowym Distressem. Środek w domku dla estetyki pomalowałam białą akrylową farbą. Reszta dodatków i ozdób według uznania :) Mam nadzieję że napisałm w miarę czytelnie, ale oczywiście w razie wątpliwości możecie pytać :)

Użyte produkty:


4 comments:

MyArt & Photography said...

Domek śliczny, widać w nim bardzo dużo pracy. Dziękuję za udział w wyzwaniu sklepu-ewa.pl. Pozdrawiam, Marta.

Anonymous said...

piękny domek ;)

Agnieszka Janas said...

Śliczny, zimowy domek :)

Lastochka said...

Amazing house and tutorial! Thank you for crafting with I KROPKA!
Hugs, Veronika